Osobní info

Profesionál v oboru mikro-pigmentace / tetování vlasů s desetiletou praxí.

Technikou tetování vlasů jsem se začal zabývat mimo jiné i z osobních důvodů v roce 2011, tedy v době, kdy tato technika byla v začátcích a české veřejnosti téměř neznámá.

V roce 2011 začala moje spolupráce s mezinárodně zavedenou společností se sídlem v New Jersey, USA, která byla uznávaným producentem pigmentu v oblasti kosmetiky. Na základě písemného kontraktu mi byl nabídnut internship, neplacená pozice testera produktu, tj. pigmentu určeného pro tetování vlasů. Na této pozici jsem pracoval tři roky, tedy do r. 2014. Díky této pozici jsem si osvojil techniku a získal výhody poradenství v oboru, který v ČR ještě nebyl zaveden.

V roce 2014 jsem založil pracoviště Mikro-pigmentace v Olomouci, kde se specializujeme výhradně na tetování / mikropigmentaci vlasů. Za tuto dobu jsme získali zkušenosti, které má v ČR málokdo.

Jméno:Lubomír Suchánek
Specializace:Mikropigmentace vlasů
Email:info@mikro-pigmentace.cz
Adresa:Panská 9, Olomouc
O mě

V minulosti jsem pracoval jako grafik/designer se zaměřením na reklamní fotografie a počítačovou grafiku (graphic design, web design, computer animation). Obor jsem vystudoval na Menlo Park City College, CA, USA, kde jsem dlouhodobě pobýval. Po přesídlení do České republiky jsem se zabýval klasickým tetováním jako formou grafiky a po dokončení spolupráce v oboru testování / aplikace kosmetického pigmentu zvolil profesní zaměření na tetování / mikropigmentaci vlasů.

Design

Tetování vlasů provádíme v ČR od roku 2014. Mikropigmentaci vlasů vnímám jako "body art", aplikaci estetiky a designu do každodenní praxe. Motivuje mě dramatická změna vzhledu, kterou tato procedura přináší. Jako absolvent studia grafiky a designu považuji tetování vlasů za formu umění, design, který vyžaduje technickou zručnost a know-how, ale také smysl pro estetiku a vyváženost. V současné době se kromě své profese mikropigmentace vlasů věnuji digitálním ilustracím a malbě.