DŮLEŽITÉ INFORMACE

Často kladené otázky

Mikropigmentace vlasů je metoda implantace speciálního pigmentu do vlasové části pokožky k dosažení vzhledu přírodního pigmentu ve vlasových koříncích, folikulech. Výsledný efekt dokonale imituje oholené vlasy. Tato metoda je šetrná a nedochází k poškození ( např. ke zjizvení pokožky, jak je tomu u transplantace vlasů), pokožka se po zákroku snadno a rychle hojí. Pigment se implantuje do pokožky postupně a je potřeba celkově tří sezení pro optimální hustotu. Výsledný efekt vypadá realisticky a přirozeně. Je třeba zdůraznit, že mikropigmentace vlasů je určena lidem, kteří nemají problém si hlavu holit, resp. udržovat střih vlasů hodně nakrátko, ideálně 1 až 2 mm. Kombinaci odrostlejších vlasů s mikropigmentací nedoporučujeme.

K zákroku používáme třísložkový pigment nyní nově vyvinutý pro metodu mikropigmentace. Po aplikaci pokožka přirozeně reaguje tak, že se snaží cizí částečky vyloučit ( slouching). K této reakci dochází nejsilněji po prvním sezení. Po druhém a třetím sezení k takové reakci již zpravidla nedochází, každá jednotlivá tečka pigmentu implantovaná do pokožky se izoluje kožními buňkami a tím se pigment stabilizuje.V této fázi ( hojení a stabilizace) je důležité. aby nedocházelo k dlouhodobému nebo opakovanému působení kapaliny ( voda, pot) s implantovaným pigmentem po dobu 8 - 10 dní od implantace. Je tedy nutné omezit fyzické aktivity ( fitka, jízdu na kole a jiné sporty při kterých dochází k nadměrné produkci potu) a máčení pokožky po dobu hojení/ stabilizace. Tím se zamezí nežádoucí migraci pigmentu do okolní tkáně a tečky zůstou po vyhojení drobné a stabilní. Po deseti dnech hojení již je pigment stabilní a a klient se může věnovat všem fyzickým aktivitám bez omezení.

Záleží na typu pokožky. Mikropigmentace obecně se označuje jako semipermanentní, což znamená že čas od času vyžaduje zvýraznění. Pigment nikdy zcela nevymizí, postupem času však bude méně výrazný. Doporučujeme korekci v rozmezí 1-2 let po zákroku, zde záleží na typu pokožky.

Bezprostředně po zákroku je pokožka podrážděná a zarudlá, zarudnutí zcela ustoupí po třech dnech, čtvrtý den už má pokožka opět svoji přirozenou barvu.

Pokožka po zákroku nevyžaduje žádnou zvláštní péči. Večer před zákrokem je potřeba hlavu oholit strojkem nebo žiletkou a jemně očistit pokožku na hlavě od lupů. Těsně po zákroku je potřeba se vyvarovat přímému slunci, opalování v soláriu, působení chlorované vody na veřejných koupalištích a pobytu v sauně.

Doplnění neprobíhá automaticky. Před každým doplněním se posoudí aktuální hustota a tmavost pigmentace a doplňují se pouze dostatečně vybledlá místa tak, aby nedošlo k přehustění nebo slití pigmentovaných teček.

Mikropigmentaci do odrostlých vlasů neprovádíme. Mikropigmentace je určena lidem, kteří nemají problém si hlavu holit, resp.udržovat střih vlasů nakrátko, maximálně 2 mm. Zájemce o zákrok, který není připraven si holit hlavu a přesto má zájem o zákrok, aby částečně zakryl mikropigmentací prosvítající pokožku v odrostlých vlasech, musí počítat s tím, že v průběhu procedury bude nutné si hlavu oholit před každým zákrokem. Odrostlé vlasy brání snadnému přístupu zařízení k pokožce v průběhu zákroku, pokožku s odrostlými vlasy je obtížnější udržovat čistou a sterilní během zákroku, vlasy vadí zejména při stírání pigmentu, odstraňování drobných šupinek kůže apod. Hlavu je tedy nutné udržovat nakrátko až do dokončení procedury, tedy asi po dobu tří týdnů. Po absolvování posledního sezení není problém si vlasy opět nechat dorůst podle vlastního uvážení.

Námi používaný pigment je na organické bázi (Organic) a neobsahuje, na rozdíl od pigmentů určených k běžnému tetování, těžké kovy. Pigment odebíráme přímo od výrobce, respektované firmy s mezinárodní reputací se sídlem v New Yorku, USA. Pigment má veškeré certifikáty zdravotní nezávadnosti včetně alergenů a karcinogenních látek a certifikován pro export do 60ti zemí světa včetně zemí EU.