Rekonstrukce čelní linie je nejdůležítější a nejcitlivější část procedury, určuje celkový vzhled a ovlivňuje tvar, tedy geometrii obličeje.

 

Tvar, výška linie a měkkost přechodu je vždy konzultována se zákazníkem před a během procedury.

 

Při prvním a druhém sezení je výška a tvar čelní linie tvořena tak, aby bylal ponechána možnost pro dodatečné snížení, úpravu tvaru (rozšíření) nebo změkčení čelní linie v průběhu procesu.

Co když se mi pigment v pokožce rozpije a budu mít na hlavě rozpité fleky?

K zákroku používáme třísložkový pigment nyní nově vyvinutý pro metodu mikropigmentace. Po aplikaci pokožka přirozeně reaguje tak, že se snaží cizí částečky vyloučit ( slouching). K této reakci dochází nejsilněji po prvním sezení. Po druhém a třetím sezení k takové reakci již zpravidla nedochází, každá jednotlivá tečka pigmentu implantovaná do pokožky se obklopí kožními buňkami a tím se pigment stabilizuje.V této fázi ( hojení a stabilizace) je důležité. aby nedocházelo k dlouhodobému nebo opakovanému působení kapaliny ( voda, pot) s implantovaným pigmentem po dobu 8 dní od implantace. Je tedy nutné omezit fyzické aktivity ( fitka, jízdu na kole a jiné sporty při kterých dochází k nadměrné produkci potu) a máčení pokožky po dobu hojení/ stabilizace. Tím se zamezí nežádoucí migraci pigmentu do okolní tkáně a tečky zůstou po vyhojení drobné a stabilní. Po osmi dnech hojení již je pigment stabilní a a klient se může věnovat všem fyzickým aktivitám bez omezení.


Za jakou dobu je potřeba zákrok opakovat?
Záleží na typu pokožky. Mikropigmentace obecně se označuje jako semipermanentní, což znamená že čas od času vyžaduje korekci. Pigment nikdy zcela nevymizí, postupem času však bude méně výrazný. Doporučuji korekci v rozmezí 1-2 let po zákroku, zde záleží na typu pokožky.

 

Za jak dlouho po proceduře budu moci bez obav na veřejnost?
Bezprostředně po zákroku je pokožka podrážděná a zarudlá, zarudnutí zcela ustoupí po

třech dnech, čtvrtý den už má pokožka opět svoji přirozenou barvu.

 

Jak pečovat o pokožku po zákroku?
Pokožka po zákroku nevyžaduje žádnou zvláštní péči. Večer před zákrokem je potřeba hlavu oholit strojkem nebo žiletkou a jemně očistit pokožku na hlavě od lupů.

Těsně po zákroku je potřeba se vyvarovat přímému slunci, opalování v soláriu nebo působení chlorované vody na veřejných koupalištích.


Jak bude vypadat pigmentace po opakovaném doplnění? Neslije se nakonec pigmentace v jednolitou tmavou plochu?

Doplnění neprobíhá automaticky. Před každým doplněním se posoudí aktuální hustota a tmavost pigmentace a doplňují se pouze dostatečně vybledlá místa tak, aby nedošlo k přehustění nebo slití pigmentovaných teček.